نامه سرگشاده یونس اسدی (نماینده سابق مشگین شهر) خطاب به اکبر بهنام جو (استاندار اردبیل)

2
3388

در ابتدا از سوی چند شهروند مطالبه ای از نماینده مشگین شهر در مجلس جناب آقای محمود عباس زاده نسبت به ارائه اطلاعات شفاف در رابطه با مدرک تحصیلی ایشان در فضای مجازی مطرح شد. عدم ارائه پاسخ مناسب از جانب نماینده شهرستان مسئله را بزرگ تر کرد. تا اینکه تعدادی بیشتری از مردم تقاضای ارائه مستندات کردند. واکنش های مختلفی از افراد مختلف تاکنون منتشر شده است که از آن جمله می توان به واکنش آقای بهنام جو (استاندار) و یونس اسدی (نماینده اسبق) اشاره کرد.

در پی این درخواستها آقای بهنام جو استاندار اردبیل از شورای تامین تقاضا کردند که با درخواست کنندگان مستندات برخورد کنند که متن صحبت های استاندار ذیلا منتشر می شود:

متن صحبت های استاندار (اکبر بهنام جو)

«🔹اکبر بهنام جو در جلسه ستاد راهبردی ومدیریت اقتصاد مقاومتی گفت:

متاسفانه عده قلیلی کارهایی انجام میدهند ویک سری تهمت هایی می زنند که در شأن مردم ما نیست.
از شورای تامین میخواهم که با این موضوع به شدت برخورد کند.
وی تصریح کرد:
یک نفر به عنوان نماینده ی مجلس با نام آقای دکتر عباس زاده انتخاب شده و حالا عده ای می گویند مدرکت چی بود؟
این چه مسخره بازیه؟ این توهین به کسانی است که انتخابات را برگزار کردند.
مگر میشود کسی مدرکش مشکل داشته باشدو هیئت اجرایی، هیئت نظارت و مجلس ندیده باشد؟
این ادعا بدین معناست که شورای نگهبان و سایر دستگاههای نظارتی در خوابند و فقط یک نفر بیدار است که بگوید وامصیبتا؟!

🔹استاندار اضافه کرد:
اگر علاقه به توسعه شهرستان دارید الان وقت این کارها نیست واصلا لزومی ندارد این مباحث مطرح شود.
…….. مثلاً یکی بیاد بگه ۲۷۰ تا نماینده مجلس باید یکی یکی مدارکشان بررسی شود؟ آقا مدرک تو هست نیست! این حرفها چیه؟!
این تشویش افکار عمومی و ناامید کردن مردم است.
استاندار گفت رقابت های انتخاباتی به پایان رسیده واکنون موسم رفاقت است.»

امروز نیز آقای یونس اسدی نماینده اسبق مشگین شهر در مجلس نامه ای سرگشاده خطاب به استاندار نوشته اند. عین متن منتشر شده را در زیر می خوانید:

متن نامه سرگشاده یونس اسدی

«استاندار محترم اردبیل جناب آقای مهندس بهنام جو

سلام علیکم؛
عکس العمل جنابعالی نسبت به مطالبه شهروندان مشگین شهر از نماینده خود در مجلس شورای اسلامی جدای از درست یا نادرست بودن آن، اقدامی کاملاً نابجا و غیرمنطقی بوده و ناسازگاری اینگونه اقدامات با وظائف اداری یک مقام ارشد استانی، اعتماد عمومی را خدشه دار می سازد.

انتظار عمومی از شخص استاندار به عنوان نفر اول اجرایی استان، برخورد منطقی با طلب مردم بود و اصلاً قابل قبول نیست که جنابعالی منتقدان را بدون توجه به وظایف ذاتی شورای تامین شهرستان تهدید به اقدامات گازانبری کنید.

آقای بهنام جو اینگونه موضع گیری جنابعالی ناقض اصول ابتدایی دموکراسی است و در این مقطع از اوج شکوفایی انقلاب اسلامی، چنین موضع گیری ها اصلاً شایسته و لایق مردم شریف و دلسوز این خطّه نیست.

لطفاً کمک کنید مطالبه مردمی بدون حب و بغض مسئولان غیرمرتبط و توسط مراجع ذیربط رسیدگی و صحت و سقم آن به اطلاع عموم رسانده شود. بدلیل اینکه اعتقاد داریم گرهی که با دست می شود باز کرد چرا با دندان باز کنیم. پس شفاف سازی مسئولین، از ابتدایی ترین حقوق این مردم زحمت کش است نه اشاره به چماق.

بنابراین انتظار می رود برای رهایی از این بن بست و با توجه به وظایف ذاتی نماینده عالی دولت در استان، با شفاف سازی نسبت به حاکمیت آرامش در شهرستان اهتمام بورزید. انتظار نابجایی نیست اگر تاکید کنم که بجای دفاع از یک شخص در مورد یک موضوع مبهم، توجه بیشتر به خیل عظیم مشکلات شهرستان مدنظر قرار گیرد. دوشنبه ۱۸ اسفند ۹۹

یونس اسدی
نماینده ادوار ۸ و ۹ مردم شریف مشگین شهر در مجلس شورای اسلامی»

2 دیدگاه ها

  1. آقای بهنام جو شما که فکر می کنید امکان ندارد نماینده با مدرک جعلی وارد مجلس شود در گوگل نام «کردان» راجستجو کنید. اطلاعاتی به دست خواهید آورد که برای سواد سیاسی شما مفید خواهد بود.
    ضمنا شما حق ندارید با شورای تامین هیچ شهروند مشگین شهری را تهدید کنید

  2. کافی بود تو جلسه ای که دیروز تو فرمانداری برای همین مساله با خبرنگاران گذاشته شده بود فرماندار برگ استعلام مدرک تحصیلی رو به خبرنگارا نشون می داد و خبرنگارا تو کانالهاشون می نوشتند که ما رویت کردیم و عائله تمام.
    وقتی چنین کارهای ساده ای انجام نمی شه یعنی یه مشکلی هست

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید